
Województwo: mazowieckie
Aktualności projektu:
Opis projektu:
Projekt „Kowale własnego losu” RPMA.09.01.00-14-d329/19 realizowany jest przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego z siedzibą w Poznaniu w partnerstwie z Marleną Iskierką Szkolenia Advice z siedzibą w Swarzędzu
Okres realizacji projektu od 01.06.2020 - 31.01.2022
Miejsce realizacji: Gminy Słubice, Drobin, Wyszogród, Bodzanów, Bulkowo
Celem projektu jest zwiększenie aktywizacji społeczno-edukacyjno-zawodowej 40 osób w wieku od 18 do 64 roku życia doświadczających przesłanek wielokrotnego wykluczenia społecznego z powiatu płockiego w województwie Mazowieckim.
Grupę docelową stanowi 40 osób (24K i 16M) w wieku od 18 do 64 roku życia, doświadczających przesłanek wielokrotnego wykluczenia społecznego z gmin województwa mazowieckiego:
- 20 osób bezrobotnych
- 16 osób biernych zawodowo
- 4 osoby ubogie pracujące
W tym:
- 15 osób korzystających z POPŻ
- 5 osób z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym lub umiarkowanym lub niepełnosprawnością sprzężoną lub zaburzeniami psychicznymi
- min. 4 osoby zamieszkujące obszary wiejskie
Zakres wsparcia
Opracowanie indywidualnych ścieżek reintegracji przez psychologa przy współpracy z doradca zawodowym
Indywidualne spotkania z pracownikiem socjalnym, 6h/osobę.
Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym, 1h/osobę.
Szkolenia dotyczące rozwoju kompetencji kluczowych: społecznych dla 36 osób:
3 dni spotkań po 8 godzin (tematyka warsztatów dotyczyć będzie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, kształtowania postaw asertywnych, przełamywania postaw biernych i roszczeniowych, sposobów rozwiązywania konfliktów w formie wzajemnego dialogu bez użycia rozwiązań siłowych; umiejętności artykułowania własnych potrzeb w rozmowie z drugą osobą.
Wsparcie pracownika socjalnego w miejscu zamieszkania uczestników – wsparcie dla 32 osób:
Zakres dostosowywany do indywidualnych potrzeb, m.in.: ratownictwo, rozumiane jako działalność doraźna będąca natychmiastową reakcją na wymagania sytuacji kryzysowej w życiu UP (nawrót uzależnienia, utrata zatrudnienia, pojawienie się choroby, sytuacji konfliktu z prawem) wspieranie prawidłowego .rozwoju i monitorowanie postępów UP, kompensacja polegającą na wyr. braków, utrudniających prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizowanie pomoc finansową ( zasiłek celowy na zakup opału na zimę), rzeczową (np. leki, odzież, bony żywnościowe) org. pomocy UP w odzyskiwaniu lub wzmacnianiu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie; poradnictwo w sprawach socjalnych i pokrewnych umożliwiających znalezienie i spożytkowanie śr. do przezwyciężania trudności w osiąganiu indywidualnych celów. Wsparcie realizowane przez pracownika socjalnego posiadającego wymagane wykształcenie i doświadczeniu w real. usług socjalnych.
Wsparcie asystenta rodziny – wsparcie dla 12 osób:
zakres dostosowywany do indywidualnych potrzeb.
Indywidualne wsparcie psychologiczne – wsparcie dla 16 osób:
spotkania indywidualne średnio po 15h na uczestnika (średnio 15 spotkań po 1h/UP) zakłada się że część osób może wymagać większej liczby godzin wsparcia część mniejszej)
Poradnictwo prawne – wsparcie dla 10 osób:
pomoc w rozwiązaniu indywidualnych problemów prawnych
Staże zawodowe – wsparcie dla 18 osób:
3 miesięczny staż zawodowy (stypendium stażowe w wysokości 1033,70 zł/m-c netto)
Szkolenia zawodowe - wsparcie dla 24 osób:
Wybór szkolenia będzie się indywidualnie dla każdego z 24 UP, na podstawie IŚR i pod kątem faktycznego zapotrzebowania, szkolenia będą zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem UP oraz zdiagnozowanymi potrzebami na rynku pracy.
Pośrednictwo pracy – wsparcie dla 40osób:
zbieranie ofert pracy od pracodawców oraz udostępnianie ich średnio po 5 ofert pracy na os.
organizacja spotkań pracodawców z uczestnikami projektu, na których pracodawca przedstawia oferty pracy lub ma możliwość kontaktu z uczestnikami projektu zainteresowanymi podjęciem pracy;
udostępnianie pracodawcom poszukującym pracowników danych uczestników projektu w zakresie umożliwiającym wstępną ocenę uczestnika projektu pod kątem ewentualnego zatrudnienia.
Rekrutacja wciąż trwa, zapraszamy do kontaktu!
Całkowita wartość projektu wynosi 451 886,13 zł , w tym wartość dofinansowania z Funduszy Europejskich wynosi 429 086,13 zł
Biuro projektu:
Kuchary-Jeżowo 38
09-230 Bielsk