
Województwo: wielkopolskie
Aktualności projektu:
Szanowni Państwo,
informujemy, iż w dniu 19.10.22 r. rozpoczną się szkolenia zawodowe „Sprzedawca z obsługą klienta”. Wszyscy Uczestnicy zostali poinformowani i terminach zajęć.
Przypominamy uczestnikom za udział w szkoleniu zawodowym przysługuje stypendium szkoleniowe, a także zwrot kosztów dojazdu.
Miejsce zajęć: ul. Raczkowskiego 1/1, 64-800 Chodzież
___________________________________________________________________________________________________________________________________________
Szanowni Państwo,
informujemy, iż w dniu 07.09.22 r. rozpoczną się indywidualne spotkania z pośrednikiem pracy zgodnie z poniższym harmonogramem.
Każdy z Uczestników został poinformowany o terminach i godzinach swojego spotkania.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________
INFORMACJE O PROJEKCIE
Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego zaprasza do udziału w projekcie osoby z niepełnosprawnościami z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego, które bezskutecznie próbują znaleźć pracę i chcą zwiększyć swoje szanse na otwartym rynku pracy poprzez zdobycie dodatkowych umiejętności i kwalifikacji.
Celem Projektu „Proste Wejście na Rynek Pracy” jest zwiększenie poziomu i jakości zatrudnienia 75(45K30M) osób z niepełnosprawnościami i biernych zawodowo z powodu choroby z obszaru województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego poprzez realizację indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowej oraz poprawy sytuacji na rynku pracy w
okresie: 01.12.2021-30.06.2023. Cel projektu pozytywnie wpłynie
Projekt jest realizowany w okresie 1 grudnia 2021 roku do 30 czerwca 2023 roku.
Uczestnikiem Projektu może zostać osoba w wieku powyżej 18 roku życia:
- 68 osób niepracujących z niepełnosprawnościami lub osoby bierne zawodowo z powodu choroby, które posiadają odpowiednie orzeczenie lub innym dokumentem poświadczającym stan zdrowia,
- 7 osób pracujących z niepełnosprawnością.
W tym min. 30% UP stanowić będą osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, niepełnosprawnością sprzężoną. Osoby, co do których orzeczono niepełnosprawność intelektualną, chorobę psychiczną, epilepsję lub całościowe zaburzenia rozwojowe w przypadku zaliczenia ich do lekkiego stopnia niepełnosprawności.
Zapraszamy do skorzystania ze wsparcia byłych uczestników projektów z zakresu włączenia społecznego w ramach CT 9 w RPO, w tym celu prosimy dołączyć do dokumentacji rekrutującej załącznik nr 6. Oświadczenie o korzystaniu ze wsparcia w ramach CT 9 Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020
Zakres oferowanego wsparcia merytorycznego obejmuje:
- Pierwszym etapem udziału w projekcie będzie przeprowadzenie przez doradcę zawodowego diagnozy sytuacji zawodowej Uczestników/czek której efektem będzie opracowanie dla każdego z nich INDYWIDUALNEGO PLANU DZIAŁANIA (IPD) z uwzględnieniem ich predyspozycji i stanu zdrowia w zakresie doboru wsparcia i ścieżki zawodowej oraz udzieleniu minimum dwóch forma wsparcia na etapie aktywizacji wykazanych w IPD.
- Indywidualne poradnictwo zawodowe: Uczestnicy/czki będę mogli skorzystać ze wsparcia doradcy zawodowego, które m.in. zwiększy ich motywację w poszukiwaniu pracy i wiedzę na temat własnych kompetencji i zasobów.
- Indywidualne wsparcie psychologiczne: Dla Uczestników/czek, u których diagnoza wykaże problemy interpersonalne uniemożliwiające rozwiązanie problemu zawodowego zaplanowano
- Szkolenia zawodowe: W zależności od potrzeb Uczestnicy/czki otrzymają wsparcie w postaci. Szkolenia będą zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem Uczestników/czek oraz potrzebami właściwego lokalnego/regionalnego rynku pracy i prowadzić będą do zdobycia kompetencji lub kwalifikacji (w rozum. Wytycznych w zakresie monitorowania postępu rzeczowego) w zawodach oczekiwanych przez pracodawców (m.in. na podst. aktualnego Barometru zawodów lub analizy ofert pracodawców). Wymagana frekwencja min.80%.
- Staże zawodowe: Uczestnicy/czki z deficytami w zakresie doświadczenia zawodowego otrzymają wsparcie w postacie staży (trwających od 3 do 6 m-cy) realizowanych zgodnie z Zaleceniami Rady z dn. 10 marca 2014 r. w sprawie ram jakości staży i Polskimi Ramami Jakości Praktyk i Staży.
-
- Pośrednictwo pracy: Uczestnicy/czki będą mogli skorzystać z pomocy pośrednika pracy, który przedstawi im min. 3 oferty pracy zgodne z ich kwalifikacjami, wyposaży w umiejętność poruszania się po rynku pracy i samodzielnego poszukiwania zatrudnienia
Dobór form wsparcia zależny będzie od indywidualnych potrzeb i możliwości poszczególnych Uczestników/czek i zostanie określony na podstawie Indywidualnego Planu Działania.
Ww. osoba z części B czyli bierna zawodowo z powodu choroby otrzyma jeszcze dodatkowo:
- Wparcie psychologiczne.
Kwota dofinasowania 998 010,00 PLN :
Jeżeli jesteś gotowy do zmiany swojego życia, swojego nastawienia i chcesz być bardziej konkurencyjny na rynku pracy poprzez podniesienie swoich kwalifikacji, nie czekaj zgłoś się do Nas już dziś!
Kontakt:
Karolina Piotrowska
Specjalista ds. realizacji projektów Unijnych
Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego
ul. Hoża 1
60-591 Poznań
tel. 730 250 210
adres e-mail: