Wsparcie treningowe dla Mieszkańców

Projekt: Dom dla samotnych rodziców w Lisówkach

Pobyt w Domu to także wsparcie dostosowane do mieszkańców zarówno tych dużych jak i małych.

  • Treningu kulinarny to nie samo gotowanie, ale też nabywanie umiejętności samodzielnego, bezpiecznego przygotowywania posiłków, oraz rozwijanie cierpliwości, wytrwałości i poczucia odpowiedzialności za wykonywaną pracę.
  • Trening kulinarny dla dzieci to idealne zajęcia sensoryczne. Prawidłowy odbiór bodźców zmysłowych, jest podwaliną optymalnego rozwoju małego dziecka. Dlaczego? Bo nie ma innej drogi do mózgu, jak właśnie poprzez zmysły. To bodźce sensoryczne powodują, że dojrzewa układ nerwowy małego człowieka.
  • Trening umiejętności praktycznych: podczas którego wśród uczestników kształtowane są umiejętności związane z prawidłowym i bezpiecznym posługiwaniem się sprzętem i urządzeniami gospodarstwa domowego (w tym pralką, żelazkiem, zmywarką) przez co wyrabiany jest nawyk pracowitości,  gospodarności, systematyczności i wywiązywania się z powierzonych obowiązków. W ramach treningu wykonywane są codzienne i okresowe, proste i złożone prace porządkowe w pomieszczeniach Domu jak i na zewnątrz budynku, drobne prace konserwatorskie oraz prace związane z hodowlą i pielęgnacją roślin.
  • Trening umiejętności praktycznych  dla dzieci przede wszystkim stymulacja rozwoju motoryki, poprzez tworzenie dekoracji czy pomoc w porządkach takich jak  wyciskanie wody z nasączonej gąbki, otwieranie i zamykanie różnego rodzaju pudełek, wkładanie i wyjmowanie przedmiotów małych, dużych, w  czasie nauki np. segregacji odpadami.

Nasi Beneficjenci