AKTYWNOŚĆ NASZĄ SZANSĄ


Województwo: lubuskie

Aktualności projektu:

Harmonogramy

01.08.2023

Publikujemy harmonogramy oraz miejsce realizacji staży w ramach projektu. 

Haromongram

24.07.2023

Publikujemy harmonogram kursu "PRACOWNIK GOSPODARCZY Z UPRAWNIENIAMI ELEKTRYCZNYMI DO 1KV"

Haromonogram

18.07.2023

Publikujemy harmonogram realizacji kursu "Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami".

Opis projektu: 

Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego rozpoczyna realizację projektu pod nazwą: „AKTYWNOŚĆ NASZĄ SZANSĄ” : nr RPLB.07.03.00-08-0043/22, projekt współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu  Społecznego, Oś Priorytetowa 7 Równowaga społeczna, Działanie 7.3 Programy aktywnej integracji realizowane przez inne podmioty.

Cel projektu:Zwiększenie aktywności społecznej,zawodowej i edukacyjnej 30 (18K/12M)os.zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym(w szczególności z powodu długotrwałego bezrobocia,niepełnosprawności, młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, os.opuszczające zakłady karne, os. bezdomne)z obszarów wiejskich powiatów miedzyrzeckiego,zielonogórskiego i świebodzińskiego województwa lubuskiego w okresie od01.02.2023 do 30.09.2023w oparciu o ścieżkę reintegracji,stworzoną indywidualnie dla każdej osoby.

Działania:

 Wsparcie oferowane w ramach projektu obejmuje:

  1. Opracowanie indywidualnych ścieżek reintegracji – 4 godziny/osobę

Opracowanie IŚR zgodnie z przeprowadzoną diagnozą trudności, predyspozycji, zasobu i potencjału, potrzeb UP, dostosowanych do jego bieżącej sytuacji.

  1. Szkolenia dotyczące rozwoju kompetencji kluczowych: społecznych – 24 godziny/grupę

Zajęcia mają na celu podniesienie kompetencji społecznych i przełamanie barier społecznych związanych z negatywnymi wzorcami zachowań przez Uczestników Projektu.

  1. Wsparcie pracownika socjalnego dla 27 UP – średnio 20 godzin/osobę

Spotkania indywidualne z pracownikiem socjalnym mające na celu wypracowanie postaw pro społecznych, wyjście z ubóstwa i sytuacji zagrażającej wykluczeniu społecznym.

  1. Trening finansowy dla 8 UP – średnio 3 godziny/osobę

Zajęcia mające na celu: rozwój umiejętności planowania i wydatkowania pieniędzy; kształtowania
i utrwalania orientacji w wartości pieniądza, towaru i umiejętności planowania wydatków; nauka gospodarowania pieniędzmi, planowanie zakupów i wydatków na cały miesiąc, oszczędne gospodarowanie oraz właściwe wydawanie pieniędzy.

  1. Wsparcia Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej dla 3 UP

Asystenci będą towarzyszyć niepełnosprawnym osobom podczas wszystkich zadań, wspierać
w przypadku trudności z dojazdem czy wykonywania obowiązków na stażach.

  1. Wsparcie psychologiczne dla 24 osób – średnio 3 godziny/osobę

Wsparcie ma na celu przeprowadzenie diagnozy psychologicznej, barier UP utrudniających zmianę sytuacji UP, odbudowę motywacji i poczucia własnej wartości, pomoc w walce ze stresem, lękiem, poczuciem bezradności, innymi trudnościami, których doświadczają UP.

  1. Pośrednictwo pracy – średnio 4 godziny/osobę

Pośrednik przygotuje portfolio UP, dobierze oferty pracy, dokona marketingu UP u pracodawcy, przeprowadzi aranżację spotkań z pracodawcami, skieruje na staż i do zatrudnienia przy zachowaniu równości szans i zwróceniu uwagi na indywidualne predyspozycje do zawodu, a nie stereotypowe postrzeganie płci i niepełnosprawności, nadzór nad zatrudnieniem. W przypadku osób zakładających firmę zaoferuje pomoc w założeniu.

  1. Szkolenia zawodowe – średnio 80 godzin/osobę

Dobierane na podstawie IŚR, ściśle powiązane z ofertami pracy i zapotrzebowaniem na rynku pracy. Uczestnicy, którzy ukończą kurs otrzymają stypendium szkoleniowe. Kursy prowadzić będą do uzyskania umiejętności, kompetencji/ kwalifikacji. Kursy zakończone będą egzaminem praktycznym/teoretycznym. Uczestnicy uzyskają certyfikaty potwierdzające uzyskanie kwalifikacji zgodnie z definicją Europejskich Ram Kwalifikacji (egzamin zewnętrzny przed właściwym organem). Absencja wyższa niż 20% wiąże się z możliwością niedopuszczenia Uczestnika do egzaminu zewnętrznego oraz zwrotem przez Uczestnika kosztów poniesionych przez Organizatora szkolenia w wysokości udzielonego wsparcia. Zajęcia opuszczone muszą zostać usprawiedliwione. W ramach wsparcia, po jego zakończeniu zostanie  wypłacone jednorazowo na wskazany przez Uczestnika numer rachunku bankowego  stypendium szkoleniowe 10,43 zł/h naliczane proporcjonalnie do liczby godzin danego szkolenia/kursu

  1. Staże zawodowe – 22 osoby/3 miesiące

wymiar: 40h/tydz po 8h/dobę, dla ON: 35h/tydz po 7h/dobę. Staże odbędą się u wiarygodnych przedsiębiorstwach, z którymi zostanie nawiązana ścisła współpraca (na terenie woj. lubuskiego), stażyści otrzymają stypendium w wysokości 1890,85 zł netto, zostanie zagwarantowane też ubezpieczenie oraz zwrot kosztów dojazdu, za każdy miesiąc stażu.
 

Dofinansowanie: 464 088,39 zł

Adres biura projektu: ul. Bohaterów Westerplatte 11/202, 65-034 Zielona Góra.
Telefon: 791 442 142

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontatu.

Nasi Beneficjenci